درد

سه‌شنبه 23 آبان‌ماه سال 1396 ساعت 09:15

در نقطه ای از دنیا قاره ای هست به اسم آفریقا که یکی از کشور هاش بیمارستان نداره و ظریفمون قدم رنجه می کنه با ملیت ایرانی بیمارستانی تاسیس می کنه اونجا. توی همین دنیا قاره ای هست به اسم آسیا که کشوری داره به اسم ایران و شهر ها و روستا های زیادی داره که بیمارستان ندارن اما ظریفمون ازش خبر نداره.

بابام با اینکه وضع مالی خوبی که داره همیشه کمکاش به غریبه ها می چربیده، همیشه. نمی دونم دوست نداشت، دلش نمی خواست یا هرچیز دیگه ای به خونواده ش کمک مالی کنه اما جونش برای غریبه در میرفت با اینکه همیشه ازشون کلک و نارو خورده و می خوره اما حاضر نیست پولی که یکی از بچه هاش لازم داره بهشون کمک کنه بلا عوض نه ها با بازپرداخت حتا. شده که بخاد دست بگیر ازمون داشته باشه اما قلب بخشش بهمون رو نداره.

پاراگراف بالا و پایین رو یکی می کنم و می گم که کارای بابا و افرادی مثل ظریفمون یکیه: چراغی که به منزل رواست به مسجد حرامه حرامه حرامه حرامه ......

از دیروز حالم بده، نگرانی و نارحتی م از زلزله دیروز و پس لرزه امروز نیست که از فردای این مردم شریفه که وقتی تب کمک رسانی تموم شد یعنی پول و انرژی خیرین ته کشید زلزله زدگان چه باید بکنن تو سرما، تو گرما ...

این کشور بیشتر از این نای مصیبت رو نداره واقعن. از یه طرف همه به جون هم افتادن از یه طرف دیگه یکسری اتفاقات دست از سر این مملکت بر نمیداره.

درد رو از هر طرف بخونیم دردِ