صفر تا سکو

پنج‌شنبه 4 مرداد‌ماه سال 1397 ساعت 14:24

خواهر زاده م تلویزیون رو روشن کرد و زد یه کانالی داشت یه سریالی میداد. چون سر شام بودیم به اجبار سریاله رو نگاه کردم. دانشجوی دختری که اومده بود برای پسری که بخاطرش به همه چی پشت پا زده بود برسه. حجمی از تقلای دختر برای دریافت توجهی از طرف پسر برای من حقارت بار اومد. نمی دونم این سریال رو می بینید یا نه اما من متعجبم دیده شدن به بهای تاثیر روی افکار مردم و فرو بردن اونا در سطحی نگری به چه قیمت می تونه باشه. ابتذال فکری حاصل سالها تلاش آدمهایی که نتونستن و نخواستن رو تزریق کردن توی جامعه و کم و بیش موفق بودن. برای وقت و زمان و اعصاب تون ارزش قایل باشید و به ذهنهای زیباتون چنین سریالهایی خوراک ندید.


این روز ها زیاد تو احوال آدما دقت می کنم خصوصن زنان و دخترانی که باهاشون در ارتباطم. وقتی می بینم یه عده ای چقدر تفکر جلبکی دارن افسوس می خورم به حال شون و یه عده ای چقدر سعی می کنن زندگی خودشون رو بهتر کنن و کسی مسوول مشکلات و گذشته ندونن خوشحال می شم یعنی هنوز میشه به آدما امیدوار بود، یعنی زندگی جریان داره با همه ی بالا و پایین، شکست و پیروزی، خوشی و غم.
مستند "صفر تا سکو" هر بار چنگ انداخت به گلومو و اشکمو سرازیر کرد. خواهرانی با اینهمه شکست ناپذیری و مشکلات خواستند زندگی بهتری داشته باشند. خواستند اول باشند، خواستند موفق باشند. خواهران منصوریان زنان این سرزمیند با همه ی سختی و محرومیت و بی مهری کاری کردن کارستان.
تماشای مستند صفر تا سکو پیشنهاد میشود...