X
تبلیغات
زولا

هنر، فیلم فجر و کشک روی آش

سه‌شنبه 28 بهمن‌ماه سال 1393 ساعت 15:38

هی کانال به کانال کردم تا ببینم این اختتامیه ی فیلم فجر رو بالاخره از کدومشون نشون میدن. بعد از کلی گشتن منصرف شدم و گفتم بالاخره از یه جایی می فهمم که کیا سیمرغای های سینمایی این مملکت رو امسال بردن خونه. تاسف داره نتونی مستقیم بزرگترین رویداد فرهنگی کشورتو ببینی...

تبریک به سعید آقاخانی بخاطر دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد که بعد از سالها طنازی، در نقش جدیش کاندید شد و جایزه گرفت.

تبریک به باران کوثری عزیز بخاطر دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن و سحر دولتشاهی بخاطر دریافت بهترین بازیگر نقش مکمل زن. (سحر دولتشاهی در فیلم سینمایی مستانه ی حسین فرحبخش فوق العاده بود.)

و تبریک به هومن سیدی (همشهری گل مون) بخاطر سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد.

یک مملکت با هنر و فرهنگش توی دنیا شناخته میشه وگرنه بی هنری،هنریه که همه استعداد داشتنش رو دارن.رفتیم سینما فیلم لامپ 100 سعید آقاخانی رو ببینیم. 5 نفر بیشتر نبودیم، سه تا آقا دو تا خانوم. 10 دقیقه از فیلم گذشت چند نفر دیگه هم اومدن جمعن شدیم 11 نفر. فیلم تموم شد هوس آش رشته کردیم توی سرما که خیلی می چسبه. وارد آش فروشی که شدیم جا نبود بشینیم. اصلن هنر مملکت کاری باهاش شده که به اندازه ی کشک روی آش رشته نمی ارزه ...

علت محبوبیت سریالای تُرکی رو الان می فهمم !!!!!!!!
استیو جابز

یکشنبه 26 بهمن‌ماه سال 1393 ساعت 11:15
"این خطاب به دیوانگان است. کسانی که با دنیای اطراف خود تطبیق ندارند. عصیان‌کنندگان، مشکل‌سازان، میله‌های گردی که نمی‌خواهند در حفره‌های مربع قرار گیرند.

کسانی که همه چیز را متفاوت می‌بینند. کسانی که علاقمند به قانون نیستند. کسانی که برای «وضعیت موجود»، احترامی قائل نیستند.

شما می‌توانید از آنها نقل قول کنید. می‌توانید مخالف آنها باشید. می‌توانید آنها را تقدیس یا تحقیر کنید. اما نمی‌توانید «آنها را نادیده بگیرید». زیرا آنها همه چیز را تغییر می‌دهند. آنها نژاد بشر را به جلو می‌رانند. با وجودی که برخی آنها را دیوانه می‌دانند، ما آنها را نابغه می‌دانیم.

زیرا تنها دیوانگانی که باور کنند «می‌توان دنیا را تغییر داد» در نهایت «دنیا را تغییر خواهند داد»."جملات بالا، قسمت انتهایی فیلم "جابز" مدیر عامل کمپانی اپل با بازی آشتون کوچرِ که در سال 2012 ساخته شده. این فیلم به زندگی شخصی و کاری استیو جابز پرداخته و موفقیت هایی که برای رسیدن به اونها شکستهای زیادی رو متحمل شده. وقتی فیلم رو نگاه می کنید می تونید خودتون رو جای تک تک آدمایی بزارید که جابز با اونها کار می کرد و هر جایی که مخالف نظرش بود به شکل بیرحمانه ای ازشون انتقاد می کرد و کارشون رو آشغال می دونست.
این فیلم رو برای همه ی اونهایی که فکر می کنن مدیر های بدجنسشون اذیت شون می کنن و همه ی اونهایی که ایده های خلاق دارن اما فکر می کنن نمیشه کاری کرد، توصیه می کنم. امیدوارم خوشتون بیاد.

لینک بسیار عالی در مورد جابز/ اینجا
 

 

آدم باید عاشق باشد

دوشنبه 20 بهمن‌ماه سال 1393 ساعت 09:50

ذهن ما باغچه است

گل در آن باید کاشت

و نکاری گل من

علف هرز در آن می روید

زحمت کاشتن یک گل سرخ

کمتر از زحمت برداشتن هرزگی آن علف است.

"مجتبا کاشانی"


از سه روز پیش باغبانهای شرکت اومدن و دارن محوطه ی شرکت رو گل کاری می کنند. روز اول که متر دستشون بود و چند تا سیکاس تو جاهای معین کاشتند و رفتند. البته از روز قبل تر کود و سبوس برنج و گِل ها رو تو مکانهای مشخص ریختند و یک حال اساسی به باغچه دادند. روز دوم که اومدیم دیدیم گل ها هنوز کاشته نشدند و من و همکاران شروع کردیم به شوخی و مسخره بازی که اینا کار بلد نیستند و دارن بازی می کنند اما امروز که اومدم شرکت نظرم به شدت عوض شد در مورد نحوه ی کار کردن باغبانان عزیز. امروز با یک نظم و آراستگی و هماهنگی رنگ این گل ها رو کنار هم کاشتند که من فقط گفتم آفرین.

آدمی باید عاشق کاری که می کنه باشه هر چند اگه کوچیک باشه. برای همینه که خیلیها تو کاری که می کنن همیشه شاد و توانمند و اکتیو و موفقند. (البته منظورم دزدان و مختلسین و مابقی دوستان نیستند).

راستی همین امروز هر کاری که داریم انجام می دیم کمی چاشنی عشق و علاقه قاطیش کنیم. اینطوری هم حال خودمون رو به جا آوردیم و هم تونستیم کمی پیشرفت کنیم تو کار.پ.ن: عکس باغچه ی شرکت رو میزارم وقتی گلکاریهاش تموم شد.( تعداد کل: 8 )
   1       2       3    >>