X
تبلیغات
زولا

و این اسفند سپید پوش هم از راه رسید

شنبه 30 بهمن‌ماه سال 1395 ساعت 22:26

بهمن هم با کلی اتفاق، عزم رفتن کرد 

تا جایش را با ردی از سپیدی 

به اسفند دهد.

اسفند قول میدهد تا روز هایی خوش

برای این ملت رقم بزند.

مملو از روشنی،

حال خوب،

مهربانی،

همدلی،

دوست داشتن و ........

پنج‌شنبه 28 بهمن‌ماه سال 1395 ساعت 19:14

و این مملکت 

چقدر مسعود شصت چی دارد.

محدودیتهای ذهنی

پنج‌شنبه 28 بهمن‌ماه سال 1395 ساعت 12:30
یکی از هنرمندای ایرانی که چند وقتی میشه رفته آلمان می گفت: من وقتی رفتم آلمان تازه فهمیدم زن و مرد با هم فرقی ندارند. وقتی زنان رو می دیدم روی ماشین سنگین کار می کنند یا چرخهای بزرگ حمل می کنند و یا کار های مردانه می کنند، دیدم نسبت به زنان عوض شد. زنان ما با اینکه محدودیت دارند اما خودشون هم تلاشی برای رفع این محدودیت ها انجام نمی دن و خودشون رو محصور در باور های غلط و کار های تکراری کردند.
از دید ما ایرانی ها هر چیزی باید یک استانداردی داشته باشه تا مورد قبولمون واقع بشه حتا اگه ما خودمون اون استاندارد ها رو نداشته باشیم سعی می کنیم انگشت معیارمون رو به طرف دیگری درازکنیم.زن،مرد/سالم،معلول/چاق، لاغر/جوان، پیر/ شهری، دهاتی، شهرستانی/ کارتن خاب، کودکان کار، گور خاب و ... سایر عناوینی که در جامعه بر روی مردم گذاشتیم و بهشون برچسب زدیم. همه ی این برچسب ها نشان از نا آگاهی و بی تدبیری ماست که بر افکار و اندیشه ی ما سایه انداخته و متاسفانه رسانه هم که وسیله آموزش مناسب برای مردمه، داره کاری بر عکس انجام میده و بطبع مردم هم کفه ی ترازوی دیدگاه شون بر اساس همین دیده ها و آموزش هاست.
حالا این همه مطلب نوشتم که بگم زمان اون رسیده که دیوار های فکری و محدودیتهای ذهنی مون رو بزاریم کنار و با اندیشه ای درست و دیدگاهی صحیح و باوری قوی به خودمون و زندگی مون و اطرافیان مون نگاه کنیم و هر جا موفقیتی دیدیم، تحسین کنیم فرد رو و کاری به محدویتهای جسمی و جنسیتی نداشته باشیم.
نگین نصیری و شقایق جانبانی مهمان دیشب برنامه اینترنتی وقت خاب بودند. دیدن این برنامه خوب رو بهتون توصیه می کنم.
1- لینک برنامه وقت خاب/ قسمت یازدهم، نگین نصیری و شقایق جانبانی
2- گفت و گو با نگین نصیری و شقایق جانبانی در روزنامه جام جم

( تعداد کل: 22 )
   1       2       3       4       5       ...       8    >>