X
تبلیغات
زولا

چالش های شخصی

شنبه 25 دی‌ماه سال 1395 ساعت 15:51

«کار من وصل کردن تمام دنیا به همدیگر و فرصت بیان دادن به همه است.» زاکربرگ برای رسیدن به این هدف و بهتر ایفا کردن نقش خود به‌عنوان شخصیتی تاثیرگذار اعلام کرده که در سال جدید می‌خواهد به بیش از ۳۰ ایالت آمریکا سفر کند، به طور میانگین روزی ۱ مایل بدود، ۲۵ کتاب جدید بخواند، دستیار خانگی مبتنی بر هوش مصنوعی خود را، که با الهام از جارویس در فیلم‌های آیرن من طراحی کرده و قرار است از صدای مورگان فریمن برای آن استفاده کند، کامل کند و زبان چینی یاد بگیرد.


منبع: اینجا

فروشنده

شنبه 25 دی‌ماه سال 1395 ساعت 10:15

چهارشنبه سوری و خصوصن شهر زیبای اصغر فرهادی رو خیلی دوست دارم و این اواخر هم رقص در غبار که تولید سال 81 بود که امسال وارد سینمای خانگی شد رو دیدم که می تونم بگم اصغر فرهادی استاد بازی گرفتن از تازه کار هاست. تا قبل از اینکه فروشنده رو ببینم دوست داشتم اسکار بگیره اما وقتی این فیلم رو دیدم امیدوارم حتمن توی اسکار اسمش بعنوان یکی برندگان این آکادمی اعلام بشه.
فروشنده فیلمی متفاوت ازدو فیلم دربار الی و جدایی که شخصیت مرد و زن در جامعه ای که قانون جنگل اجرا می شه به آرامی زندگی می کنند. دانش آموز عماد که در کلاس درس و تاکسی و سر اجرای تئاتر او رو زیر نظر داره و رفتار های عماد رو بعنوان یک معلم قابل قبول می دونه و حتا در غیاب او در مقام دفاع از اون برمیاد به خوبی توی فیلم قرار گرفته. رعنا بانوی آرام فروشنده با اینکه تجربه ی تلخی رو از سر گذرونه به بهای از دست دادن زندگی، عماد رو تهدید می کنه تا خانواده ی پیرمرد چیزی از ماجرا ندونند و حتا جایی از فیلم او رو بازخواست می کنه چرا برای نجات جان پیرمرد اقدامی نکرده.
محسن تنابنده راست می گفت که شخصیت پیرمرد داستان محیرالعقول بود. فقط می تونم بگم این مرد در نقشش بی نظیر و عالی بود حتا زمانیکه از درد وجدان  و روبرو شدن با همسرش نه از درد قلب از حال میره این باور رو به بیننده القا می کنه یک انسان در هر سنی که هست به خودش مجوز ورود به هر کاری رو می ده بی اونکه بدونه چه تاثیری می تونه در زندگی دیگرانی که می شناسه و حتا نمی شناسه می گذاره.
فروشنده فیلمی بسیار خوش ساخت و با بازیهای بی نهایت عالی از بازی بابک کریمی دوست داشتنی بگیرید تا کوچکترین بازیگر فیلم و صد البته شهاب حسینی نازنین که بی نهایت عالی بود.

به امید موفقیت این فیلم ارزشمند در اسکار

ماهی سیاه کوچولو

چهارشنبه 22 دی‌ماه سال 1395 ساعت 12:01

- ماهی سیاه کوچولو گفت: من می خواهم بدانم راستی راستی زندگی یعنی اینکه توی یک تکه جا هی بروی و هی برگردی تا پیر شوی و دیگر هیچ یا اینکه طور دیگری هم توی دنیا می شود زندگی کرد؟


- ماهی گفت: اگر نادان نبودید می دانستید در دنیا خیلی های دیگر هم هستند که ریختشان برای خودشان خوشایند است! شما حتا اسمتان هم مال خودتان نیست.


- ماهی سیاه کوچولو گفت: شما زیادی می ترسید. همه اش که نباید ترسید، راه که بیفتیم ترسمان بکلی می ریزد.


- مرگ خیلی آسان می تواند الان به سراغ من بیاید اما من تا می توانم زندگی کنم نباید به پیشواز مرگ بروم. البته اگر یک وقتی به ناچار با مرگ روبرو شدم -که می شوم- مهم نیست، مهم اینست که زندگی یا مرگ من چه اثری در زندگی دیگران داشته باشد.


نام کتاب: ماهی سیاه کوچولو

نویسنده: صمد بهرنگی


( تعداد کل: 16 )
   1       2       3       4       5       6    >>